prawie zwykłe perypetie prawie zwykłej pary
komiks Follow my blog with Bloglovin
Kategorie: Wszystkie | Goście | Informacje | Inne | Koty | Ona i On
RSS
niedziela, 01 listopada 2015
Gdzie moja książka?

p_011

 

14:21, panna_bloom , Ona i On
Link Komentarze (1) »
czwartek, 17 lipca 2014
Ciężkie życie

12:33, panna_bloom , Koty
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 10 lipca 2014
Rzut maliną

12:34, panna_bloom , Ona i On
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 03 lipca 2014
Pamiętnik

12:54, panna_bloom , Koty
Link Komentarze (3) »
środa, 25 czerwca 2014
Poznajcie Małego Kota

Dzisiejszy pasek wymaga kilku słów wstępu - w marcu nasza Kota nagle i niespodziewanie zdecydowała się nas opuścić i przenieść się na wiecznie ciepły kaloryfer w kocim raju. Z powodu straszliwego zdołowania, w jakie popadł osamotniony Kot, zdecydowaliśmy się szybko wyrównać liczebność naszego stada i tak pojawił się u nas Mały Kot. 

Mały Kot jest niebieskim kotem brytyjskim krótkowłosym z genem długiego włosa (tak tak, nie zwariowałam) i niedługo chyba przerośnie Dużego Kota. Zaaklimatyzował się u nas błyskawicznie. Mam nadzieję, że go polubicie. 

 

Aha, pasek jest trochę krzywy, bo bateria w moim skanerze ledwo zipie i nie miałam czasu zeskanować go porządnie.

12:23, panna_bloom , Koty
Link Komentarze (1) »
środa, 18 czerwca 2014
Podejrzany sklep

12:48, panna_bloom , Ona i On
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 30 stycznia 2014
Zupełnie szalone

17:19, panna_bloom , Ona i On
Link Komentarze (3) »
czwartek, 16 stycznia 2014
Stuk

12:06, panna_bloom , Koty
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 10 grudnia 2013
Taka babska impreza...

12:21, panna_bloom , Ona i On
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 02 grudnia 2013
Liebster Award

Cześć,

od razu przepraszam, że strasznie długo nic się tu nie działo. Ostatnio trochę mam na głowie i nie mam czasu rysować, ale obiecuję, że od nadchodzącego tygodnia się poprawię i wszystko wróci do normy. A dzisiaj (nowość!) wpis pisany. Zwierz popkulturalny nominował mnie do nagrody Liebster Award. Polega to na tym, że nominowani odpowiadają na pytania blogera nominującego i nominują dalej. Pytania zwierza wcale nie są proste, ale noblesse oblige, jak to mówią ;)

1. Pewien recenzent dał jedną gwiazdkę grze pisząc, że robi to, dlatego, że jedna z misji polega na torturowaniu przeciwnika. Poza tym gra jest dobra. Zgadzasz się z tym? Za co byś tak obniżyła/obniżył ocenę filmu/gry/serialu?

Zgadzam się jak najbardziej. Ogólnie w filmach / książkach etc. wyjątkowo nie lubię zbędnych z punktu widzenia fabuły (lub nawet nie zbędnych, ale bez potrzeby nadmiernie wyeksponowanych) seksu, przemocy i, nie wiem, czy nie najbardziej ze wszystkiego - wulgaryzmów i wulgarno - sprośnych żartów. Do tego stopnia ich nie lubię, że (kontrowersja!) zepsuły mi zupełnie "Wiedźmina". Mimo, że nawet nie można ich tam było uznać za zupełnie zbędne.
2. Musisz wybrać – do końca życia nie zobaczysz żadnego filmu/serialu albo nie przeczytasz żadnej książki. Co wybierasz?

Seriali i tak nie oglądam, więc to nie problem ;) I chyba jednak, z wielkim bólem, ale zrezygnowałabym z filmów. Książki forever!
3. Zwierza zapytano kiedyś, dlaczego zarywa noc by oglądać Oscary. No właśnie, Dlaczego?

Bo inaczej nie byłby zwierzem?
4. Woody Allen nakręcił kiedyś film a potem uznał, że mu się on nie podoba i nakręcił go w zasadzie jeszcze raz z nieco inną obsadą. Który film należałoby nakręcić jeszcze raz, (ale nie od początku tylko tak połowicznie)?

Hm hm hm. Na fali świeżych doznań wskażę disneyowską "Krainę Lodu", w której, mam wrażenie, zmiany do scenariusza wprowadzano w trakcie robienia filmu. Jeśli to wrażenie jest słuszne, to chętnie zobaczyłabym film bez nich. I jeszcze skojarzyła mi się "Merida waleczna" - poprzestawiałabym kolejność zdarzeń. A z aktorskich... "Księżniczkę i Łowcę"? Nie trawię tego filmu, ale może z inną aktorką w roli głównej i pozatykanymi dziurami logicznymi, kto wie...
5. Jaki był pierwszy film, który obejrzałeś/obejrzałaś, mimo, że absolutnie nie był dostosowany do twojego wieku?

Och swego czasu obejrzałam mnóstwo takich filmów - w wieku lat siedmiu zaczęłam jeździć na kolonie, a o wyborze filmów, które nam puszczano w drodze, decydowali wychowawcy i najstarsi uczestnicy (czyli tacy 15-16 latkowie). W większości nie pamiętam tytułów, ale na pewno był wśród nich thriller "Lawina" z 1994.
6. Czy znacie jakiś wiesz na pamięć? Jeśli tak to, jaki i kiedy go cytujecie, jeśli w ogóle?

"Dlaczego ogórek nie śpiewa" Gałczyńskiego. Zdarza mi się cytować fragment "Lecz jeśli pragnie? Gorąco! Jak jeszcze nikt. Jak skowronek", oczywiście w sytuacjach, gdy ktoś / coś czegoś nie może. Nie wiem czemu, zazwyczaj nie spotykam się ze zrozumieniem.
7. Jaka jest najbardziej szalona rzecz, jaką zrobiliście w imię realizowania swoich pasji?

Czy ja wiem... Chyba nic nie ma... Będąc w Berlinie prawie wydałam 100 euro na album o historii mody rozmiarów niemal mojej walizki. Ale to prawie. Udało mi się powstrzymać. Jak ktoś ze znających mnie osobiście pamięta coś lepszego, to proszę się krępować ;)
8. Czy lepiej być życzliwym i naiwnym czy diablo inteligentnym, ale pozbawionym złudzeń wobec świata?

Ja wybieram opcję nr 1. Ale nie dam głowy, czy to lepiej ;)
9. Możecie urządzić jedną akcję, w którą ludzie na pewno się zaangażują i która może nieco zmienić świat. Co proponujecie?

Jakbym umiała wymyślić coś takiego, to pewnie już bym to zrealizowała...
10. Okazuje się, że odnaleziono zaginiony utwór waszego ulubionego kompozytora/wykonawcy, ale wszyscy zgodnie mówią, że jest słabszy od wszystkiego innego. Chcecie wysłuchać?

Tak! Nawet słabsze rzeczy Freddiego Mercurego nie mogą być aż tak słabe :)
 
11. Dlaczego ten post ma 14 stron? [chodzi o wpis, w którym zwierz odpowiada na swoje pytania]
Patrz odpowiedź na pytanie trzecie.
I to już wszystko. Niestety na mnie zabawa wygaśnie, ponieważ jedynym blogiem, jaki mogłabym ewentualnie nominować, jest zwierz, co raczej nie ma sensu :>
14:35, panna_bloom , Inne
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 21